Het in 2018 in Vlaanderen geïnstalleerde pv-vermogen is opnieuw naar boven bijgeteld. De teller staat inmiddels op 225,14 megawattpiek. In de maand maart werd er 14,5 megawattpiek aan zonnepanelen geïnstalleerd.

De verdeling van het geïnstalleerde vermogen qua provincies is in de eerste 3 maanden van 2019 als volgt:

Provincie (in megawattpiek)Geplaatst vermogen in 2018Geplaatst vermogen in 2019Cumulatief vermogen
Provincie Antwerpen50,178,22643,57
Provincie Limburg29,384,87560,92
Provincie Oost-Vlaanderen57,769,23642,23
Provincie Vlaams-Brabant35,745,55341,85
Provincie West-Vlaanderen52,086,57613,38
Totaal225,1419,962801,95

De verdeling qua systeemgrootte is als volgt:

  • kleiner dan 10 kilowattpiek: 7.802 pv-systemen (30,24 megawattpiek)
  • 10 tot 40 kilowattpiek: 12 pv-systemen (0,35 megawattpiek)
  • 40 tot 250 kilowattpiek: 23 pv-systemen (2,00 megawattpiek)
  • 250 tot 750 kilowattpiek: 4 pv-systemen (1,85 megawattpiek)

De 5 volgende gemeenten installeerden in 2019 de meeste zonnepanelen:

  1. Aalter: 1,12 megawattpiek
  2. Gent: 0,99 megawattpiek
  3. Brugge: 0,63 megawattpiek
  4. Genk: 0,58 megawattpiek
  5. Aalst: 0,52 megawattpiek

In totaal beschikt Vlaanderen nu volgens het VEA over 2.823 megawattpiek aan zonnepanelen. Vlaanderen heeft sinds 2011 jaarlijks de volgende hoeveelheid zonnepanelen verwelkomd:

2011: 815,87 megawattpiek;
2012: 366,54 megawattpiek;
2013: 42,67 megawattpiek;
2014: 47,32 megawattpiek;
2015: 74,99 megawatttpiek;
2016: 131,09 megawattpiek;
2017: 193,89 megawattpiek;
2018: 225,14 megawattpiek;
2019: 34,44 megawattpiek;
2020: doel van 3.700 megawattpiek (per eind 2018 totaal geïnstalleerd vermogen 2.802 megawattpiek).